Nancy Van Osselaer, PhD

Dr Nancy Van Osselaer posiada ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju leków uzyskane na kierowniczych stanowiskach w globalnych firmach farmaceutycznych. Do niedawna Dr Van Osselaer pracowała w Galapagos NV (Belgia) jako Wiceprezes odpowiedzialny za strategię i rozwój wczesnych projektów klinicznych, w tym programu mukowiscydozy i różnych wysoce innowacyjnych programów w obszarze chorób zapalnych i immunologicznych.

Przed dołączeniem do Galapagos Dr Van Osselaer spędziła ponad 17 lat w Johnson&Johnson, gdzie prowadziła projekty zarówno na wczesnym, jak i późnym etapie rozwoju jako lider farmakologii klinicznej, lider projektu i kierownik zespołu. W wielu projektach miała kluczowy udział w procesie rejestracji i zatwierdzenia leków do obrotu, prowadząc programy rozwojowe w różnych obszarach terapeutycznych i uczestnicząc w komisjach rozwoju leków.  W UCB Pharma Dr Van Osselaer zajmowała pozycję lidera projektu oraz wzięła na siebie odpowiedzialność za identyfikację i ocenę innowacyjnych rozwiązań opracowywanych we współpracy z zewnętrznymi partnerami, firmami start-up i naukowcami akademickimi.

Niedawno założyła własną firmę konsultingową o nazwie Why2What, koncentrując się na doradztwie w zakresie strategii oraz rozwoju we wczesnych fazach innowacyjnych badań klinicznych, w tym dla firm biotechnologicznych.

Nancy jest farmaceutką z wykształcenia i posiada doktorat z farmakologii uzyskany na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii.