Luke O’Neill

Luke O’Neill jest profesorem biochemii w Trinity Biomedical Sciences Institute w Trinity College w Dublinie na Wydziale Biochemii i Immunologii. Jest światowym ekspertem w dziedzinie wrodzonej odporności i stanów zapalnych. Jego główne zainteresowania badawcze obejmują receptory Toll-podobne, inflamasomy i immunometabolizm. Według Thompson Reuters / Clarivates znajduje się w 1% najlepszych immunologów na świecie, pod względem liczby cytowań na artykuł. Profesor O’Neill jest współzałożycielem firmy Sitryx Ltd, której celem jest rozwijanie nowych leków na choroby zapalne. Firma Inflazome, której był współzałożycielem, została niedawno przejęta przez Roche.

Profesor O’Neill otrzymał liczne wyróżnienia m.in. medal Boyle’a od Royal Dublin Society / Irish Times za doskonałość naukową, złoty medal Królewskiej Irlandzkiej Akademii w dziedzinie nauk przyrodniczych, nagrodę Dolpha O. Adamsa od Society for Leukocyte Biology (SLB), Medal przyznany przez Europejskie Towarzystwo Towarzystw Immunologicznych, Nagrodę Milsteina od International Cytokine and Interferon Society oraz Nagrodę Landsteinera od Austriackiej Akademii Nauk.

Luke O’Neill jest członkiem Królewskiej Irlandzkiej Akademii, EMBO (Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej) oraz Członkiem Towarzystwa Królewskiego.

This site is registered on wpml.org as a development site.